wiki

KİTAPÇIK I: Weapons

Creeper

40%

İskelet

40%

Zombi

40%

Wither İskelet

25%

Sword of Beheading:

Kafa Kesme II ile büyülenmiş bir Demir Kılıçtır ve bir Çetenin kafasını öldürdükten sonra düşürme şansına sahiptir.

Kafa düşürme şansı:

Ttabloda, her bir varlığın öldürüldüğünde kafasını düşürme şansı listelenmektedir.

 

Blade of Vampires:

Ateşten Çehre II, Keskinlik II ve Kırılmazlık IV ile büyülenmiş bir Altın Kılıçtır.Ayrıca, onunla bir şeye her saldırdığınızda Canınızın 2 Kalbini geri kazanmanız için %45 şans veren Can Çalma özelliğine sahiptir.

 

Seismic Axe:

Özel bir yeteneği olan bir Demir Baltadır: kullanıldığında (sağ tıklama), Oyuncunun baktığı yönde 10x1 bloğa kadar görsel olarak havaya fırlatır ve yoluna çıkan herhangi bir varlığı 4 blok uzağa iter. Bununla birlikte, 4 dayanıklılık puanı tüketir, bu nedenle bu yeteneği kullanmak öğeyi çok hızlı bir şekilde tüketebilir.

 

Soulbound Weapons:

Soulbound Silahlar, Silahlar kategorisinin bir alt kategorisidir. Ruhla bağlanabilen üç silah Soulbound Kılıç, Soulbound Mızrak ve Soulbound Yaydır.Adından da anlaşılacağı gibi, ölseniz bile Envanterinizde kalırlar.

 

Explosive Bow:

Patlayıcı Yay ile atılan oklar, isabet ettikleri Oyuncu veya Çeteyi havaya fırlatır.

 

Icy Bow:

Buzlu Yay tarafından atılan oklar, isabet ettikleri Oyuncu veya Mob'un 2 saniye boyunca hareket etmesini engeller. Sonrasında 5 saniye boyunca donmaya karşı bağışık olurlar.

 

KİTAPÇIK II: Items

Portable Crafter:

Enhanced Crafting Table da üretilebilir.Kullanım:Portable Crafter, öğeyi tutarken sağ tıklayarak kullanılabilir. Sağ tıklandığında, eşya standart bir çalışma masası GUI'si açacaktır.

 

Portable Dustbin:

Enhanced Crafting Table ’da üretilebilir.Kullanım: Portable Dustbin, öğeyi tutarken sağ tıklayarak kullanılabilir. Sağ tıklandığında, eşya herhangi bir eşyanın yerleştirilebileceği bir sandık GUI 'si açacaktır, oyuncu GUI 'yi kapattığında, GUI 'ye yerleştirilen tüm eşyalar silinecek ve sonsuza dek kaybolacaktır. Bu nedenle oyuncular bu eşyayı kullanırken dikkatli olmalıdır.

 

 

Small Backpack

9

Backpack

18

Large Backpack

27

Woven Backpack

36

Gilded Backpack

45

Radiant Backpack

54

Backpacks:

Enhanced Crafting Table ’da üretilebilir.Sırt çantaları, içinde başka eşyalar saklayabileceğiniz eşyalardır.Bunlar yağmalama veya çöp toplama sırasında çok faydalı olabilir.Bunlar 6 kademeli olarak gelir ve her kademe eşyaları saklamak için daha fazla envanter yuvası sağlar.

 

 

 

 

Cooler:

Enhanced Crafting Table da üretilebilir.Kullanım:Soğutucu, öğeyi tutarken sağ tıklayarak kullanılabilir. Sağ tıklandığında, eşya oyuncunun herhangi bir Meyve Suyu yerleştirilebileceği bir sandık GUI 'si açacaktır. Soğutucu oyuncunun envanterindeyse ve oyuncu açsa, soğutucu otomatik olarak oyuncuyu içindeki meyve sularıyla besleyecektir.

 

Tape Measuer:

2 blok arasındaki mesafeyi ölçmek için kullanılan bir öğedir. Bir bağlantı noktası ayarlamak için Shift tuşuna basarak tıklayın ve bağlantı noktası ile tıkladığınız blok arasındaki mesafeyi ölçmek için başka bir bloğa tıklayın.

 

KİTAPÇIK III: Basic Machines

Enchanted Crafting Table:

Enchanced Crafting Table, Slimefun'da önemli bir Basic Machine'dir. En basitinden en karmaşığına kadar birçok Slimefun eşyası üretmek için kullanılır..

 

Grind Stone:

Grind Stone öğeleri/blokları diğer öğelere/bloklara öğütmek için kullanılır.

 

Armor Forge:

Armor Forge, Armor ve Magical Armor yapmak için kullanılır.

 

Ore Crusher:

Ore Crusher esas olarak cevherleri minerallerine ayırmak için kullanılır, ancak başka kullanımları da vardır.

 

Compressor:

Compressor çeşitli öğeleri sıkıştırmak için kullanılır..

 

Makeshift Smeltery:

Makeshift Smeltery, Smeltery'ye göre daha ucuz bir alternatiftir. Üretilmek için Nether'dan gelen malzemelere ihtiyaç duymaz. Smeltery’nin sahip olduğu bazı işlevlerden yoksundur. Herhangi bir tür Alaşım Külçe üretemez. Bir Ateşleme Odası kullanılamaz.

 

Smeltery:

Sadece Dustları eriterek Ingot haline getirmek için değil, aynı zamanda Alloy yapmak için de kullanılır. Eritme için altında ateş olması gerekir. Eşyaları eritirken, ateş rastgele tükenecektir, bu nedenle bu olduğunda yeniden ateşlediğinizden emin olun.

 

Pressure Chamber:

Pressure Chamber eşyalara basınç uygulamak için kullanılır.

 

Magic Workbench:

Birçok Magical Items ve Magical Gadgets üretmek için kullanılır.

 

Ore Washer:

En yaygın kullanım, Sifted Ore'u yıkayarak Dust haline getirmektir.

 

Table Saw:

Bir Üretim Masası kullanırken elde edeceğiniz normal 4 kalas yerine kütükleri 8 kalasa dönüştürür.

 

Industrial Miners:

Bu makineler altlarındaki alandan (bedrocku bulana kadar) cevherleri kazacak ve daha sonra bunları sandığa koymaya devam edecektir. Üst seviyelere gittikçe yakıt türü ve çapı artmaktadır.

 

Automated Panning Machine:

Gold Pan ve Nether Gold Pan'in otomatikleştirilmiş bir versiyonudur.

 

Automatic Ignition Chamber:

Automatic Ignition Chamber yalnızca Smeltery'in bir uzantısı olarak kullanılabilir (Makeshift Smeltery'nin değil).